Historia | Broker

Historia

Działalność firmy Broker rozpoczęła się w 1991 roku w Janinie, rodzinnej miejscowości jej właściciela. W czerwcu 1992 roku otworzyliśmy Hurtownię Materiałów Budowlanych. Wówczas również poszerzyliśmy asortyment o takie produkty jak pustaki, wełnę mineralną, eternit, styropian, rynny i ościeżnice. Pierwsi również wprowadziliśmy bezpłatny dowóz towarów do odbiorcy.

W 1995 roku powstał nowy punkt sprzedaży przy ul. Juranda ze Spychowa 6. W tym miejscu powstały księgowość, biura i kadry. Prawdziwym wyzwaniem było w tamtym czasie wybudowanie nowoczesnego pawilonu przy ulicy Derdowskiego, którego budowa zakończyła się w 1998 roku. Wówczas przenieśliśmy tam sprzedaż.

W roku 1993 wydzierżawiliśmy w Czersku budynek os PSS Społem, a w 1995 roku przenieśliśmy się na ulicę Tucholską w Czersku.

W roku 1996 otworzyliśmy kolejny oddział w Starogardzie Gdańskim, przy ul. Lubichowskiej. Powstały tam również pierwsze warsztaty samochodowe, które w roku 1999 zostały przeniesione do Kokoszkowych.

W 2002 rozpoczęła się działalność budowy oddziału w Tczewie przy drodze krajowej nr 1, natomiast w 2007 powiększyliśmy ten oddział o większy plac magazynowy.

W roku 2003 wykupiliśmy Handlobałt w Straszynie i w jego miejscu otworzyliśmy kolejny oddział. W roku 2005 powiększyliśmy jego powierzchnie dwukrotnie.

W roku 2003 przejęliśmy większość udziałów Towarzystwa Gospodarczego Sambor S.A. Hurtownia posiada punkty sprzedaży w Tczewie, Malborku, Kwidzynie i Nowym Stawie. Od 2006 roku Sambor dysponuje nowoczesnym węzłem betoniarskim.

W roku 2004 zakupiliśmy grunty pod budowę oddziału w Gdańsku Osowej. 1 lutego 2005 roku ruszyła sprzedaż materiałów budowlanych. Równocześnie trwały prace przy budowie obiektu biurowo-magazynowego. W roku 2007 inwestycję zakończono.

W październiku 2011 r. otworzyliśmy nasz nowy oddział w Borkowie koło Gdańska. Na chwilę obecną jest to nasz największy oddział. Posiada 1600 m² hali magazynowej, 7000 m² placu składowego oraz salę sprzedaży o powierzchni 300 m².

Z dniem 31 lipca 2015 r. przekształciliśmy prowadzoną firmę w spółkę w ograniczoną odpowiedzialnością i obecnie pełna nazwa firmy brzmi – „Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe BROKER Sp. z o.o.

25 maja 2016 oddaliśmy w Państwa ręce najnowocześniejszy market i hurtownię budowlaną BROKER w Rokocinie. Najnowszy oddział naszej firmy posiada własny węzeł betoniarski, co umożliwia naszym klientom kompleksowe zaopatrzenie w materiały budowlane.

10 czerwca 2020 roku przenieśliśmy nasz oddział w Czersku z ul. Tucholskiej do nowo otwartego Marketu Budowlanego PSB Mrówka Czersk – należącego do Towarzystwa Gospodarczego SAMBOR. W tym momencie Broker Czersk przeinaczono w Profi Sambor. Sklepy PSB Mrówka posiadają w ofercie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy pozycji asortymentowych potrzebnych do remontu, wyposażenia, utrzymania domu, ogrodu i posesji. Mrówki są obecnie najliczniejszą siecią detaliczną sektora „dom i ogród” w Polsce.